loader image

Jak vypadat skvěle na fotkách?

Při focení nezáleží jen na Vašem dokonalém vzhledu a jedinečném místě, kde se focení odehrává. Důležité je také soustředit se na výraz v obličeji či pózování před fotoaparátem, to však ale v přirozeném stylu. V následujících bodech bych Vám rád představil pár tipů, které nám ulehčí spolupráci a vy budete alespoň trochu na focení připraveni.

Za nejdůležitější považuji přátelskou a uvolněnou atmosféru, abyste se na fotce tvářili co nejpřirozeněji a nikoliv křečovitě, proto tyto tipy berte jen jako radu a ne pravidlo, na které se budete celé focení soustředit.

Seznamte se se zrcadlem.

Není na škodu zkusit si pár póz před zrcadlem, než si stoupnete přímo před objektiv. Předem tak budete vědět v jaké póze a úhlu Vám to nejvíc sluší.

Zkoušejte různé úhly postavení.

Před objektivem můžete vyzkoušet různé pózy. Stačí se jen trochu jinak pootočit nebo dát jednu nohu před druhou a přenést váhu na tu zadní. Tato póza Vám prodlouží nohy a na fotce budete vypadat hubeněji.

Nezapomeňte na ruce.

Při pózování nezapomínejte i na ruce. Není vhodné je mít pouze svěšené dolů. Větší efekt Vám zaručí jejich použití. Můžete například dát ruku v bok nebo využít prostředí či svého oblečení. Vyvarujte se póz, kde ukazujete své dlaně, na fotce nevypadají vždy úplně nejlépe.

Narovnejte se.

Při focení myslete také na svůj postoj, zdali nejste shrbení. Narovnejte se, dejte ramena dozadu a lehce vytáhněte krk. To vše pouze zlehka, rozhodně nic nepřehánějte. Dbejte na to, že fotka musí vypadat přirozeně, nikoliv strojeně.

Nezapomínejte, že nejpřirozenější je póza, která vychází přímo z Vás. Vlastní cit je mnohem důležitější, než jakékoli návody a tipy. Ty jsou pouze pro inspiraci.

Přečtěte si více